I’ve been eating a metric fuckton of hot dogs lately. I get a pack of 8 for $3.99 and a pack of cheap but not too cheap buns for like $3. Roughly $7 for four “meals” isn’t bad (except for my health maybe).
Plus I cut lines in them and air fry them and toast the buns, so, you know, fancytrash
Onion and bell pepper chopped and sautéed for a topping brings a whole lever of flavor without costing much. So fancy you need to eat with your pinky extended.
I’ve been eating a metric fuckton of hot dogs lately. I get a pack of 8 for $3.99 and a pack of cheap but not too cheap buns for like $3. Roughly $7 for four “meals” isn’t bad (except for my health maybe).
Plus I cut lines in them and air fry them and toast the buns, so, you know, fancytrash
Onion and bell pepper chopped and sautéed for a topping brings a whole lever of flavor without costing much. So fancy you need to eat with your pinky extended.
I like making Chicago dogs. Tomatoes, onions, a pickle slice, and mustard. I’ll skip the sport peppers unless I can find some good ones.